BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Rugpjūtis, 2010

Truputis šviesos vardan sveikatos II dalis

2010-08-24

STULBINANTYS REZULTATAI , TAIKANT TERAPINES LEMPAS

Išradėjas Heinrich Wendel jau aštuoniasdešimtaisiais metais sukūrė terapinę lempą, į kurią įmontavo pilnojo šviesos spektro šviečiančias lempas. Aparatą jis valdė kompiuterio pagalba taip, kad šis mėgdžiotų saulės judėjimą. Šis jo metodas davė tikrai gerų gydymo rezultatų.
Esant aukštam kraujo spaudimui, per dvi savaites pavyko pasiekti, kad jis sumažėtų.
Aukšto cholesterino lygio atveju pavyko pasiekti 30-40% sumažėjimą, o cukraligės atveju - cukraus lygio kraujyje sunormalėjimą. Gydomąjį apšvietimą testavo, pritaikydami jį kenčiantiems nuo depresijos, ypatingai kenčiantiems nuo taip vadinamos žiemos depresijos.
Veikiant gydymui, nusiskundimai dingdavo per 14 dienų.
Dr. Gosbert Weth, daktaras ir chemikas, buvęs vedantysis Peterstal Klinikos vyr.gydytojas, Wendelio tipo terapinę lempą sėkmingai naudojo, gydydamas daugiau, nei 1000 pacientų. Ypač buvo nusitaikyta į kalcio-medžiagų apykaitos pagerėjimą, gydant
ligonius su kaulų retėjimu ir neseniai operuotus ligonius su įstatytais sąnarių protezais. Vėliau dr.Weth išvystė terapinę lempą, su kuria tęsė savo bandymus. Ir jis užregistravo kraujo riebalų lygio pagerėjimą, gydant su lempa. Žalingas LDL cholesterino lygis sumažėjo 30%, o naudingas LDL cholesterino lygis daugeliu atvejų pakilo.
Sergančių cukralige atveju jis irgi pastebėjo kraujo cukraus lygio sumažėjimą ir pagaliau nustatė tai, kad, veikiant UV spinduliams, galima teigiamai įtakoti fibrinogenų lygį kraujyje. Fibrinogenas yra svarbus kraujo krešėjimo faktorius, padedantis užsitraukti ir gyti žaizdoms, neleidžiantis, kad nukraujuotume, esant mažesniam sužeidimui. Bet širdies ligos atveju jis yra rizikos faktorius, nes esant aukštam fibrinogenų lygiui, kraujas sunkiau prateka kraujo indais.
Kembridžo universiteto mokslininkai pabandė patyrinėti, kuo galima paaiškinti, kad Didžiojoje Britanijoje žiemos mėnesiais širdies-kraujotakos sistemos mirčių skaičius yra kur kas didesnis, nei vasarą. Panašu, kad ir šiuo atveju didelį poveikį turi saulės spinduliavimas. Aukštos rizikos ligoniams, veikiant juos UV spinduliavimu , pavyko normalizuoti fibrinogenų lygį.

Žiemos depresija yra daugiau bloga savijauta, nei liga, bet ilgais žiemos mėnesiais nuo jos kenčia daugelis žmonių. Pasireiškia liūdnumu, baime, jautrumu, nuovargiu, dideliu
apetitu, motyvacijos trūkumu. Viso to priežastis yra šviesos trūkumas. Jeigu birželio mėnesį saulė šviečia 17 valandų per dieną, sausio mėnesį tas laikas sumažėja iki 7 valandų. Einant į darbą, dar tamsu, ir kol po pietų, ar ankstyvą vakarą negrįžtame namo, jau ir vėl tamsu. Taigi, neturime šansų pasipildyti gyvybės kupina saulės šviesa, išskyrus tuos atvejus, kuomet naudojame pilnojo spektro lempas. Ir nors kalba eina apie dirbtinį saulės šviesos pakaitalą, vis tiek jis daug padeda.

VITAMINAS D PADEDA IŠLIKTI TVIRTIEMS MŪSŲ KAULAMS

Viena iš reikšmingiausių UV šviesos teigiamų savybių, kad ji padeda gamintis mūsų organizme vitaminui D. Vitamino D reikšmė tapo žinoma, kuomet buvo įrodytas jo svarbus vaidmuo kalcio-medžiagų apykaitos sistemoje, nes tik šio vitamino veikiamas, kalcis, patekęs į kūną su maistu, gali kauptis kauluose. Taigi, norint išvengti kaulų retėjimo, vitaminas D yra nepakeičiamas faktorius.
Šiauriau esančiose valstybėse - už 52-ojo platumos laipsnio - žiema sukelia daug rūpesčių. Mat, saulė ten būna labai žemai, saulės spinduliai atmosferoje turi nueiti kur kas ilgesnį kelią tam, kad pasiektų žemę, ir tai dideliu mąstu mažina UV šviesos intensyvumą. To neužtenka vitamino D atsiradimui. Vitaminas D tablečių forma taip pat gali kelti rūpesčių, nes jis, kaip riebaluose tirpstantis vitaminas, gali būti lengvai perdozuotas, ir tai sukelia šalutinius poveikius: pvz. kalkių kaupimąsi inkstuose, širdyje, plaučiuose ar širdies induose.
Ir čia didelė pagalbininkė gali būti pilnojo spektro lempa, nes, veikiant UV šviesai, mūsų kūnas savarankiškai gali gaminti vitaminą D, ir taip galima išvengti perdozavimo.

KOKIE YRA PAGALBOS BŪDAI?

Dabar galima gauti visų išmatavimų pilnojo spektro šviesos šaltinių. Gaminamos lempos ir į normalius laikiklius, jas galime naudoti, įsukę į tradicines lempas. Tai energiją taupančios lempos ir jų šviesa nevibruoja. JAV nuo 1983 metų pripažintos pagalbinės medicinos priemonės yra Vita-Lite ir Duro-Test lempos. Tokios lempos minimos WHO rekomendacijose, jos skirtos naudojimui gamyklose ir mokyklose.
Visa tai tikrai įrodo, kad šviesa iš tiesų gali būti vaistas. Šviesa yra ir maistas, skirtas ne tik augalams. Visi mes esame šviesos padarai, ir, esant tamsiajam metų laikui, ji gali užtikrinti mūsų kūno-dvasios gerovę. Ir nors daug kas įrodo šviesos teigiamą poveikį, pas mus šios lempos masiškai dar neplinta. Kol kas jas mažai kur naudoja, pagrinde tik dantų technikai, menininkai, restoranai, bet jos jau pasirodė ir kai kuriose klinikose ir miško mokyklose.
V.T.
Šaltinis: BIO 2008/5.

Rodyk draugams

Truputis šviesos vardan sveikatos I dalis

2010-08-17

Pilnojo spektro šviesa

Didžioji dauguma mūsų žino, kad vitaminų ir mineralinių medžiagų trūkumas gali pakenkti sveikatai. Bet mažai kas girdėjo, kad, jei norint išlikti sveikiems, kasdien mums lygiai taip pat būtinas tam tikras saulės šviesos kiekis. Ypač sunku dėl to būna rudenį ir žiemą. Bet egzistuoja techniniai sprendimai, įgalinantys mus gauti tokią svarbią pilno spektro šviesą net ir tamsiausiomis žiemos dienomis.

Kas gi yra šviesa?

Šviesa yra mus pastoviai supančio elektromagnetinio bangavimo labai maža dalelė, kurią mes galime justi savo akimis: tai yra 400-800 nanometrų bangos ilgis. Virš 800 nanometrų yra taip vadinama infraraudonoji šviesa, o bangos, esančios žemiau 400 nanometrų, priklauso ultravioletiniam (UV) spektrui.
Žmogaus akiai nejuntamą UV šviesą galima suskirstyti į 3 sritis: UV-A ( 400 - 320
nanometrų ), UV-B ( 320 - 290 nanometrų) ir UV-C (290 - 100 nanometrų).

Pastaroji sritis yra žalinga gyvūnams, bet mūsų planetos atmosfera ją beveik visiškai išfiltruoja - bent jau tol, kol dar yra ozono apsauginė juosta. Įrodyta, kad UV-A ir UV-B šviesa - priešingai UV-C šviesai - yra vienodai svarbios žmogui, gyvūnams ir augalams.
Pagal bandymų, pravestų su gyvūnais, ląstelėmis ir augalais, rezultatus, John Ott priėjo išvados, kad ne tik šiems, bet ir kiekvienai kitai gyvai būtybei reikia pilno saulės šviesos spektro, jeigu nori būti geros sveikatos. Ir čia svarbų vaidmenį įgauna atmosferos nepilnutinai išfiltruota UV-A ir UV-B šviesa, kurių nesugeba sukurti dirbtinės lempos. Kadangi jo išvystyto filmavimo metodo, esant natūraliai šviesai, nebuvo galima taikyti, Ott ieškojo gamintojo, kuris sugebėtų sukurti dirbtinės šviesos šaltinį, galintį parūpinti tokio spektro apšvietimą, identišką natūraliai saulės šviesai. Visų pirma, jis kreipėsi į General Elektric firmą, iš kurios sulaukė neigiamo atsakymo, nes jų ta tema nedomino. Kiti gamintojai nepanoro su juo bendradarbiauti. Ir tada jam padėjo atsitiktinumas. Viename renginyje jis susipažino su Niujorko stomatologu James Benfield ir papasakojo jam, ką patyrė savo bandymų metu. Benfield sužavėjo tai, ką išgirdo, jau vien todėl, kad dėl jo darbo jam reikėdavo daug laiko leisti prie dirbtinos šviesos. Ir jis padėjo ieškoti, kol pagaliau sužinojo, kad Duro-Test Company spec.tikslams gamina yptingas šviesos lempas. Jis parašė laišką firmos vadovui, ir norėjo jį kaip tik išsiųsti paštu, kai visai atsitiktinai su vienu iš pacientų pradėjo šnekėti apie šviesą. Ir, o stebukle! Pacientas buvo vienas iš Duro-Test Company firmos akcininkų, su tos firmos vadovu jį siejo bičiuliški ryšiai.
Per kelias dienas jis suorganizavo susitikimą su Ottu, kuris baigėsi tuo, kad Otto instrukcijų pagrindu firma išvystė natūralios šviesos spektro lempą, kurią trumpai po to paleido į rinką, pavadinę „Vita-Lite” ir „True-Lite”.

Reikšmingas atradimas

Šios lempos skleidžia šviesą, apytikriai 96% atitinkančią natūralią, pietų saulės šviesą. Šias lempas karo laivynas įmontavo į savo jūrinius povandeninius laivus, o NASA - į kosminius laivus, nes anksčiau astronautai skųsdavosi panašiais simptomais, kaip ir povandeninių laivų personalas.
Tas lempas įmontavo ir į Bronkso zoologijos sodo paukščių namą, prijungus jas prie laiko jungiklio, tuo imituojant paukščių tėvynės šviesos sąlygas. Rezultatas buvo pasiektas - paukščiai atgavo savo spalvą ir pradėjo daugintis.
Bėgant laikui, kituose zoologijos soduose ir esant kitoms žvėrių rūšims, buvo pastebėta, kad gyvūnai geriau jaučiasi, esant pilnutinio spektro šviesai, priešingai, nei prie šviesos, sklindančios iš tradicinių šviečiančių įrengimų. Nuo to laiko pavyko sukaupti daug patyrimo, tiriant gyvūnus, kurie buvo ilgai laikyti prie dirbtinės šviesos. Jei ši šviesa neturi pilnutinio natūralaus šviesos spektro, gyvūnai suserga. Tam galima užkirsti kelią, naudojant pilnutinio spektro šviesą. Tai tinka ir žinduoliams, ir kitiems gyvūnams.

Dr.Bruning, Bronkso zoologijos sodo vyr.gydytojas, tyrinėjo šliaužikus. Jis nustatė, jog gyvūnų kūno temperatūros atžvilgiu yra svarbu, kad jų kūną kasdien pasiektų atitinkamas UV-šviesos kiekis. Šiandien natūralu, kad šliaužikai yra laikomi pilno spektro šviesoje, idant jie galėtų gauti jiems tokios svarbios UV šviesos.
Jeigu gyvūnai suserga, esant dirbtinai šviesai, tai kaip yra su žmogumi? Dirbtinės šviesos šaltiniai supa ir modernų, civilizuotą žmogų. Jis gyvena uždarose erdvėse, atskirtas

Rodyk draugams

Juodosios rinkodaros kampanija prieš soliariumus

2010-08-12

The most successful campaign in the world of “black marketing”?
In July 2009 the International Agency for Research on Cancer (IARC), organized in the framework of the World Health Organization (WHO), through the medical journal “The Lancet Oncology” and a number of press releases, announced a “hot news” regarding the classification of instruments used for tanning operating on the principle of light emission in the UV range, as belonging to group 1 to “carcinogenic to humans”.
This statement marked the beginning of a new wave of articles and reports in many newspapers, magazines and other periodicals, as well as on TV channels around the world. Many of the articles and reports went far beyond the original sources of information because of the excessive desire to reporters to make a “sensation” of this “news”. Apparently, none of the reporters did not bother to go beyond the press release, because if they did this, they have been able to find the following facts:
First. The decision is not based on fresh research, and to review, dated July 2006, compiled on the basis of multiple studies conducted during the 90-ies and early 2000’s. A closer look at the method used in this review (a good starting point may serve the following link: http://www.iarc.fr/en/media-centre/iarcnews/2009/sunbeds_uvradiation.php), shows that something was conducted more or less reminiscent of the Internet search on scientific documents using key search words such as: “an artificial UV radiation” • “solarium” • “melanoma” • “Skin Cancer”. Here’s why it is not surprising that the “review” led to a number of “evidence” in favor of a strong relationship between these search words. It is almost the same as searching for keywords “water” and “sink” probably would have shown a very strong relationship between them and would be an indication that water is actually a major cause of drowning, and so should therefore limit access to public pools.
Second. All studies reported a positive effect of UV rays (many such studies, despite the fact that almost every week, added more and more), were simply excluded from this review.
Third. “Solar Radiation” long attributed to the first group of carcinogens. In the same way as alcohol products, and many other more “well-known” substances such as mustard gas. Therefore, if the reasoning, since the UV radiation from the sun (or at least the part that reaches the Earth) and the radiation from a tanning lamp - practically identical, the UV radiation from solariums should refer to the same group. In support of this inference should be added that almost fanatical attacks on the solarium (in conjunction with the blatant promotion of sunscreen and tanning facilities), the impression of a certain ripping out of context, especially given that the actual evidence for such charges - no.

Prof Adèle Green
Fourth. At the time of this review, Chairman of the Working Group on artificial ultraviolet (UV) radiation and skin cancer, working as part of the International Agency for Research on Cancer, Professor Adele Green of Australia, sponsored by the group L’Oreal, the world’s largest supplier of lotions to sunscreens and tanning facilities mass market (See the link below and also here: http://www.qimr.edu.au/research/labs/adeleg/index.html).
This also explains the intense and expensive PR-campaign on the “news” about going tanning in the first group of carcinogens and urgent advice on the use of sunscreens and tools for tanning. Even the tobacco, which is obviously of no benefit to health is not received such a negative public relations, as in this case, commercial interests would have been on the side of smokers.
Fifth. WHO recommendations from 2005 have not changed (which is natural, because it does not appear any new “evidence” on the UV radiation).
Whatever the case, all of the above does not eliminate the strong negative impact from the last PR-campaign against tanning. In this case the doctors and scientists who have found strong evidence that UV radiation not only good for your health, but also necessary, no rich companies who can sponsor their PR, what makes this debate is very one-sided.
Gosudarsvennye authorities in most countries, quickly and seriously exposed to the recommendations of WHO and reports in the media, but so far have not shown any interest in, to take account of recent discoveries demonstrating the benefits of UV radiation. (For example, when we see the recommendations for regular blood tests, determining the level of vitamin D in the blood? Tracking of vitamin D, is perhaps more important than tracking cholesterol.)
Representatives of the tanning industry and you, dear lovers and enthusiasts tan, should use every opportunity to urge the media to take responsibility and act with unverified reports, where open-sided view on the research question. There are so many reports about the need for UV radiation for most functions of the human body, these facts are simply impossible to ignore. On the territory of Northern Europe (at latitudes north of Paris), people simply can not get enough vitamin D from natural sunlight for most of the year. If there is strong evidence to suggest that the single most important and safe source of vitamin D is ultraviolet radiation, continuous campaign against the tanning is very counter-productive in relation to general health.
We will achieve much better results and greater harmony if we are together we will educate community and promote the idea that moderate, responsible and controlled (by professionals, not government decree), a tan is good, and nothing else.
REF.: Item: The use of sunscreens is safe and effective approach to preventing skin cancer
Journal “Cancer Epidemiol Biomarkers Prev” 2007, 16 (1910): 1921 - 2; Received 5/25/07, accepted 6/28/07.
Conflict of interest: Adele C. Green currently receives funding from L’Oreal to conduct a research project and has at its disposal, research staff, and paid the same company. She is also co-authored several documents that are referenced in this article.
Requests for reprints: Adele C. Green, Queensland Institute of Medical Research, Royal Brisbane Hospital Post Office, Brisbane, 4029, Queensland, Australia.
Phone: 61-7-3362-0234, Fax: 011-61-7-3845-3503. E-mail: adeleG@qimr.edu.au
Copyright D 2007 American Association for Cancer Research.
doi: 10.1158/1055-9965.EPI-07-0477

Rodyk draugams