BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vitaminas D – gyvybiškai svarbus

Vis daugiau laiko praleisdami uždarose erdvėse nemenkai rizikuojame savo sveikata. Negauname vitamino D, be kurio sutrinka daugelis organizmo procesų. Statistika šiurpina - pusei planetos gyventojų nepakanka vitamino D.

Prieš porą metų atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad vitamino D trūksta 9 iš 10 lietuvių. Negana to, beveik trečdaliui buvo nustatytas kritinis vitamino D trūkumas. Tokie skaičiai išties grėsmingi, nors vasarą šis skaičius sumažėja maždaug 30 procentų, tuomet nemažai vitamino D gauname iš saulės. Baltijos jūros pakrantėje vasaros sezonas trumpas, todėl nenuostabu, kad panaši statistika gaunama tiriant kaimynines šalis.

Vitaminą D žmogaus organizmas pasisavina per odą, veikiamą saulės spindulių. Apie 90 proc. šio galingo vitamino žmogaus kūne sukuriama po saulės šviesos poveikio. Kai likę 10 proc. gaunami iš mūsų mitybos. Tačiau nuolat skubėdami ir nerasdami laiko pasivaikščioti gryname ore net nesusimąstome, kaip kenkiame savo organizmui. Vakarų pasaulis labai kenčia nuo didžiulio vitamino D trūkumo.

Vitaminas D žmogaus organizme būtinas kovojant su įvairiomis ligomis, tarp jų ir vėžiniais susirgimais. Kai kurie mokslininkai teigia, kad pakankamas šio vitamino kiekis gali net dvigubai sumažinti riziką susirgti vėžiu.

Kauno medicinos universiteto medikų atlikto tyrimo rezultatai patvirtino sensacingą atradimą - dėl vitamino D kyla ne tik onkologinės, bet ir psichikos ligos, osteoporozė, rachitas. Su šio vitamino trūkumu net siejamos savižudybės.

Gyvendami uždarose patalpose ir šviesos poreikį tenkindami dirbtiniu apšvietimu turime nepamiršti pasirūpinti ir taip reikalingu vitaminu D. Juk net vasarą prisisotinus šio vitamino, niekaip neprikaupsite atsargų žiemai.

Įdomu tai, kad vitamino D galima gauti ir besilepinant saule soliariumuose.

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Vitaminas D – gyvybiškai svarbus”

  1.   Natalija rašo:

    Svarbu pastebėti, jog žmogui reikalingiausias ne pats vitaminas D, labiau reiktų vartoti vitaminą D3 - būtent ši forma naudingiausia žmogui.

Rašyk komentarą